Металопрофіль на забор: великий вибір

Підбираючи недорогий і довговічний матеріал для забору, фасаду або покрівлі, ми зупиняємо свій вибір на профнастилі. Зараз складно навіть уявити, що повсюдно використовується в будівництві матеріал з’явився вперше аж в 1820 році. Першою людиною, який придумав обладнання для його виготовлення і використовував в роботі був англійський інженер Генрі Палмер.

Профнастил з полімерним покриттям

Профнастил з полімерним покриттям

 

Але не дивлячись на настільки давню історію застосування профнастилу, зробити свій вибір як і раніше не так просто. Причина проста – на сьогоднішній день виготовленням профнастилу в Україні займається дуже багато підприємств. При цьому кожен виробник, бажаючи підкреслити свій товар, вводить все нові і нові характеристики і назви готової продукції, тим самим ускладнюючи споживачеві вибір. Але насправді характеристик, на які слід звертати увагу при виборі, не так вже й багато.

Призначення та переваги профлиста

Спробуємо розібратися. І в першу чергу з’ясуємо область застосування і виділимо основні плюси і мінуси профнастилу.

Де використовується профнастил

В якості огороджувальних конструкцій (зборів) тимчасових і постійних;

В якості покрівельного матеріалу при будівництві промислових і житлових будівель;

В якості фасадних матеріалів при облицюванні стін;

В якості незнімної опалубки.

Основні переваги профільованого настилу

Простота монтажу і мала вага;

Хороша корозійний захист;

Вибір колірної гами.

З мінусів можна виділити слабку звукоізоляцію при використанні в якості покрівельного матеріалу і втрату антикорозійних властивостей при пошкодженні покриття.

Якщо все вищеперелічене влаштовує, переходимо до вибору.

Вибір металопрофіля по характеристикам

Першим кроком завжди повинна бути перевірка на відповідність технічним вимогам. Необхідно підібрати за технічними характеристиками необхідний профіль профнастилу і товщину матеріалу, з якого його слід прокатати. Інформацію про такі характеристики можемо завжди знайти в інтернеті або звернутися до фахівців підприємства, що займається виготовленням і реалізацією профнастилу.

По висоті профілю він ділиться на парканний  (фасадний). Тут висота хвилі від 6 до 20мм (наприклад: ПС-8, ПС-10, де ПС – профнастил стіновий, а 8 і 10 – висота профілю в мм).

Паркан з профнастила

Паркан з профнастила

Далі йде покрівельний профлист . Тут висота від 20 до 75мм. Позначається як ПК – 20, ПК-35 і т.п., де ПК – профнастил покрівельний)

Покрівельний профнастил: красиво та надійно

Покрівельний профнастил: красиво та надійно

 

Ну і наступний вигляд – профнастил конструкційний (несучий, для перекриття). Його висота від 75мм до 160мм. Підбір цього типу профнастилу слід довірити фахівцям, тому що здатність витримувати необхідні навантаження є життєво важливим.

Профнастил несущий

Для того, щоб підібраний профнастил довго зберігав свої технічні властивості, він повинен мати якісне і довговічне антикорозійне покриття. Розглянемо, що собою являє сам матеріал, з якого виготовлений профнастил. В основі його знаходиться сталевий лист необхідної товщини. А на нього наноситься антикорозійне покриття.

Типи покриття профільованого листа

Оцинкованого покриття. Наноситься безпосередньо на сталевий лист на спеціалізованих підприємствах за допомогою різних технологій. Тип нанесення покриття незначно впливає на властивості, але має різний вигляд візерунка кристалізації (сніжинки, зірочки, ялинки і т.п.) А ось що має значення, так це товщина цинкового покриття.

Алюмоцинкове покриття. З назви розуміємо, що це сплав алюмінію з цинком. З’явилося на початку 60-х років. Покриття таким сплавом дає збільшення терміну довговічності служби листа в 3-6 разів в порівнянні з цинковим покриттям.

Оцинкована або алюмоцинкова сталь з різними видами покриттів. У розрізі це виглядає ось так:

Шари покриття оцинкованої сталі

Шари покриття оцинкованої сталі

До основних видів покриттів віднесемо поліестрове покриття і матове поліестрове покриття.

Поліестрової покриття (РЕ). Додатково дає збільшення терміну довговічності листа від корозії. Залежно від товщини цинкового покриття, термін служби профнастилу з таким покриттям може бути від 10 до 30 років.

Матовий поліестр (РЕМА). Має структуру, яка не має блиску. Також цей вид покриття наноситься більш товстим шаром і відповідно більший термін гарантованого захисту. Термін служби такого матеріалу від 30 до 50 років.

Особлива увага при підборі профнастила

Варто ще раз звернути увагу на те, що зазначений тип покриття в рекламному буклеті або прайс-листі якось «оцинкований», з «полімерним покриттям» або з «матовим покриттям» ще не є гарантією довговічності. Обов’язково уточнюйте товщину шару цинку і додаткових покриттів, а також країну походження рулонної сталі, з якої буде проведений замовлений вами профнастил. Так як саме це впливає на його технічні характеристики і вартість.

Наші фахівці завжди будуть раді допомогти у виборі необхідного вам профнастилу та розрахунку його кількості. Звертайтеся за телефонами: 044-2258191, 050-637-5008, 096-763-1047.