Сучасне будівництво неможливо собі уявити без використання сендвіч-панелей.
Це зручний тришаровий матеріал, що складається з двох листів металу і знаходиться між ними теплоізоляційного наповнювача. Сендвіч панелі застосовуються для зведення та облицювання стін і покрівельних конструкцій, внутрішніх перегородок будівель. Покрівельні і стінові сендвіч-панелі випускають зі спеціальними «замками» по кромці, завдяки яким панелі герметично і точно з’єднуються один з одним Сендвіч-панелі знайшли застосування при зведенні об’єктів по каркасно-панельній системі:
- житлових будинків і внутрішніх перегородок в них;
- вантажних терміналів і торгових павільйонів,
- промислових холодильних та морозильних камер та ін.
Види сендвіч-панелей за призначенням
Виділяють кілька типів панелей за призначенням: покрівельні, стінові. Кожен вид має свої відмінні риси і особливості конструкції:
- Стiновi сендвіч-панелі.
За допомогою цього виду панелей зводять зовнішні і внутрішні стіни, проводять облицювання та утеплення стін. Залежно від умов експлуатації підбирають металеву або пластикову зовнішню жорстку оболонку. </ Li> - покрівельні панелі типу “сендвіч”.
Сферою застосування покрівельних сендвіч-панелей є використання їх для облаштування дахів з різними кутами нахилу. Вони забезпечують герметичність внутрішнього простору і міцність поверхні. При цьому мають відмінні тепло- і звукоізоляційні характеристики. Покрівельні варіанти мають зовнішні елементи з оцинкованого металу і рельєфи для відводу води.
Види по наповненню (теплоізоляції)
Високі теплоізоляційні властивості панелей забезпечують наповнювач. Виділяють такі види наповнювачів:
- Пінополіуретаном (скорочено – PIR).
Сендвіч-панелі PIR мають відмінні якостями по водостійкості і не схильні до дії органіки (грибів і цвілі). Вони не горючі, легкі. Мають термін служби до 50 років. Панелі мають міцність і відмінною теплоізоляційної здатністю і нешкідливі для людини. - Мінеральна вата.
Основна властивість – негорючий матеріал. Додаткові плюси – екологічність і стійкість до цвілі і грибків. Має відмінні теплоізоляційні якості і не боїться впливу хімічних речовин. Але має низьку вологостійкість. - Пенополистерол.
Плюсом цього наповнювача є легкість, що спрощує монтаж панелей. До позитивних особливостей відносяться жорсткість, водовідштовхувальні властивості, довговічність, відмінні ізоляційні властивості. Слід зазначити стійкість до цвілі і грибків. Але цей матеріал горючий, вимагає просочення. - Пінополіуретан (ППУ).
Стінові панелі типу сендвіч з цим наповнювачем мають малу теплопровідність, не схильні до деформацій. Еластичні і міцні, не схильні до корозії. Потрібно враховувати пожежонебезпека.
Завдяки появі багатошарових панелей, будівництво отримало зручний матеріал. Перевагами застосування є стійкість до зовнішніх впливів, легкість монтажу, гігієнічність, доступна ціна.