Теплоізоляційні плити PIR – це полімерний утеплювач із пористою структурою.
Формується методом змішування двох компонентів із формуванням газонаповнених бульбашок з низьким ступенем теплопровідності. Технічна назва матеріалу пінополіізоціанурат – складна і не дає уявлення, що це таке. Спробуймо трохи розкрити інформацію про нього.
Зі зростанням цін на енергоносії та розвитку науки, вчені шукали матеріали з високими споживчими якостями для зменшення витрат на опалення та збереження тепла у приміщеннях різного типу. Пінополіуретан (ППУ) був відкритий у 40-х роках минулого століття і відтоді його застосування в якості утеплювача постійно зростало.
ПИР плита
Пінополіуретановий утеплювач міцно зайняв місце в різних варіантах теплоізоляції будівель та споруд. Вимоги будівельної індустрії щодо покращення вогнестійкості призвели до відкриття у 90-х роках нової формули ППУ з назвою пінополіізоціанурат (PIR). Технологія виготовлення не змінилася, а ось формула компонентів – так. Не вдаючись у наукові подробиці, PIR під впливом вогню утворює на своїй поверхні твердий шар, що ускладнює проникнення вогню всередину. Ця властивість дала зелене світло застосовувати такий утеплювач там, де раніше можна було використовувати лише мінеральну вату.
ПИР утеплювач
В результаті хімічної теплової реакції формуються ячеїста структура. Газ усередині ціх бульбашок має низьку теплопровідність. PIR отримав рекордно низький коефіцієнт теплопровідності близько 0,022 Вт/м*К. У поєднанні з низькою вагою та гарною жорсткістю ми отримуємо високоефективний утеплювач.
PIR використовують у будівництві агропромислових, житлових та промислових будівель та споруд. Низька вага та мала товщина дають додаткову економію як простору, так і витрат на підсистеми для монтажу.
Технічні характеристики та властивості PIR утеплювача
Ефективність PIR утеплювача характеризує той факт, що його застосовують у космічній галузі. Значні перепади температур він витримує краще за інших. Для наочності порівняємо деякі характеристики будівельних матеріалів:
Чим нижчий коефіцієнт теплопровідності, тим менша витрата енергоресурсів для підтримки потрібної температури у приміщенні. Перед початком будівництва цей фактор необхідно обов’язково врахувати. Адже витрати на підтримку оптимального клімату можуть бути дуже суттєвими, якщо побудована споруда не тримає тепло. Як приклад, будинки з повнотілої цегли, яка була основним матеріалом у будівництві житлових будівель до 90-х років минулого століття. Для того, щоб знизити витрати на опалення та підвищити температуру в приміщеннях взимку, власникам доводиться зараз утеплювати зовнішні стіни усілякими засобами. Ну а сучасні проекти обов’язково враховують властивості теплопередачі та PIR плити у цьому списку займають лідируюче значення.
Сфера застосування теплоізоляційних плит PIR
Сфера застосування PIR плит дуже широка. У приватному домобудівництві це може бути утеплення плоских і скатних дахів, фасадів під штукатурку, сайдинг, балконів, лоджій, міжповерхових перекриттів, саун.
У промислових та цивільних спорудах як утеплювач експлуатованих покрівель, стін, стелі та підлоги, ізоляція фундаменту, приміщень з великими перепадами температур.
Переваги PIR утеплювача
– Як утеплювач найкращі показники енергоефективності.
– Міцний та легкий матеріал, що легко розкроюється, зручно монтувати завдяки системі «шип-паз».
– належить до групи горючості Г1. В інтернеті багато відео з впливом вогню на поверхню PIR утеплювача. Поверхня обвуглюється, але вогонь усередину утеплювача не поширюється.
– Тривалий термін експлуатації щонайменше 50 років.
До недоліків можна віднести високу вартість. Однак при правильному порівнянні варіантів (при рівності коефіцієнта термічного опору, довговічності тощо) ціна буде порівнянна або навіть на користь ПИР утеплювача.
Купити теплоізоляційні плити PIR
ТОВ “Стілма Груп” пропонує своїм покупцям широкий асортимент будівельних матеріалів. Серед них вагома частка саме виробу з пінополіуретановим утеплювачем – сендвіч-панелі з PUR та PIR, PIR плити. Це сучасний матеріал, з високими показниками якості та довговічності.
Замовити можна натиснувши на сайті, зателефонувавши нам по телефонах або відправивши заявку електронною поштою.