Склад та види пенополіуретана

Пінополіуретан – штучний пористий матеріал на основі поліуретану, що складається на 10-15% з твердого полімеру, а решта 85-90% з бульбашок газу. Сам процес виготовлення ППУ – це термореактивного хімічна реакція. Залежних від вихідних компонентів може бути твердим і м’яким ( «поролон»).

Пінополіуретан, процес виготовлення

Пінополіуретан, процес виготовлення

Використання пінополіуретана в будівництві

Пінополіуретан вільно може бути використаний в приміщеннях з впливом агресивних середовищ і мікроорганізмів. Він має дуже низьку теплопровідність і водопоглинання. Поряд з уже переліченими характеристиками це робить його дуже затребуваним в будівельній галузі як матеріал для теплоізоляції приміщень. Слід зазначити, що утеплення пінополіуретаном отримало велике розповсюдження завдяки його малій вазі та достатній міцності. Ці властивості, в сукупності з низькою теплопровідністю, широко застосовуються при виробництві сендвіч-панелей з ППУ.

Пінополіуретан був відкритий німецьким ученим – фізиком Байєром Отто Георгом Вільгельмом в 40-х роках ХХ століття. І вже в 1944 році почалося його виробництво там-же, в Німеччині. На сьогоднішній день найбільш поширений цей продукт в США, Японії і Європі. В Україні його використання почалося на початку 90-х років. На початку його застосовували в ракетобудівній промисловості, а вже пізніше в будівельній галузі та у виробництві холодильного обладнання та складів.

Зараз використання ППУ в будівельній галузі найбільш затребуване в якості теплоізоляційного матеріалу – адже його мінімальний коефіцієнт теплопровідності в 0,019 Вт / м * К не дає шансу іншим матеріалам, як-то мінеральній ваті і пінополістиролу. Не кажучи вже про його легкості і протидії поглинанню вологи і чималого терміну служби не менше 25 років.

Його використання в якості теплоізоляційного шару в сендвіч-панелях дуже затребуване в якості будівельного матеріалу. Такі панелі досить економічні і дозволяють швидко і з мінімальними витратами звести практично будь-який об’єкт, будь-то склад, логістичний комплекс, промисловий цех і т.п. А будівництво будь-якого холодильного складу або цеху без цих панелей на сьогодні вже і не подається. Тим більше, з огляду на відмінні характеристики адгезії, для зовнішніх стінок сендвіч-панелей може бути застосований практично будь-який матеріал, в тому числі нержавейка, PVDF або будь-який інший матеріал, що використовується в харчовій промисловості.