• Стiлма Груп покрівельні та фасадні матеріали, металопрокат
blank
Металопрокат – вироби різної форми зі сталі та інших сплавів або чистих металів. Залежно від типу, проводиться методом холодної або гарячої прокатки на спеціальних станах.Колічество видів металопрокату просто вражає. Він використовується в машинобудуванні, суднобудуванні, будівельної галузі. Без нього не обходиться монтаж складних будівельних конструкцій, від радіовишек до монолітних будинків, виготовлення складного виробничого оборудованія.Металлопрокат може використовуватися в якості заготовки для виготовлення різних деталей або іншого типів прокату. Які бувають види, чим відрізняються, де використовуються?

 

 

 

 

Класифікація металопрокату

Металопрокату поділяють на кілька видів за такими ознаками:

  • виходячи з особливостей виробництва: гарячекатаний (прокат при температурі вище температури рекристалізації), холоднокатаний (при t нижче рекристалізації);
  • по використовуваному сплаву буває чорним (чавун і вуглецеві сталі), кольоровим (алюміній, мідь, титан, нікель, кадмій, олово та інші метали), нержавіючий (з нержавіючих сталей з легуючими металами: хромом, нікелем, марганцем і ін.);
  • за методом обробки поверхні: шліфований, матовий, дзеркальний, калібрований.

За типом готових виробів бувають такі види металопрокату:

  • листової: листова сталь, товстолистовий прокат (товщина від 2 мм), стрічка та ін .;
  • сортовий – виготовляється на сортових верстатах, різні види відрізняються формою перетину: арматура, круг, шестигранник, смуга, квадрат, дріт та ін .;
  • фасонний – має складну форму профілю: швелер, куточок, рейок;
  • трубопрокат: зварні, холоднотягнуті, гарячекатані труби з прямокутним, круглим або овальним перетином.

Види металопрокату

Для задоволення потреб різних галузей промисловості металургійні комбінати випускають різні види металопрокату. У кожного типу свої особливості, сфера застосування.

Труба

Випускається з прямокутним, квадратним, круглим перетином. За способами виготовлення і застосування можна виділити такі види труб:

Застосовується практично у всіх галузях промисловості: при бурінні свердловин, розробці нафтогазових родовищ, будівництві нафтогазопроводів, каналізації, водопроводів, при виготовленні виробничого обладнання, рекламних конструкцій. Труби можуть використовуватися як заготовки для виготовлення різних деталей в машинобудуванні.

СМУГА

металлопрокат полоса Виготовляється згідно ГОСТ 103-76 або ГОСТ 103-2006 з різних типів сталей, в тому числі конструкційної, пружинної. Являє собою сталеву пластинку з прямокутним перетином. Може використовуватися для виробництва сталевого листа, ресор, різних деталей. Застосовується в будівельній сфері.

 

Арматура

Сортовий металопрокат у вигляді прутка з ребристою поверхнею. Переважно використовується для армування залізобетонних виробів і монолітних будівель, а також при будівництві металоконструкцій. Зазвичай, виготовляється з низьколегованої або вуглецевої сталі.

 

Куточок

уголок металлопрокат Виготовлений у вигляді металевої пластини, зігнутої уздовж. Використовуються в будівництві при монтажі залізобетонних перемичок, з’єднання виробів з дерева, металу, в машинобудуванні при виготовленні великогабаритної техніки, у вагонобудуванні, автомобілебудуванні.

Квадрат

квадрат металлопрокат Один з видів сортового прокату. Випускається у формі прутків з квадратним перетином зі сталевої швидкорізальної, нержавіючої сталей, кольорових металів. Використовується в художньому куванні, є основою при виготовленні ріжучого інструменту, різних деталей: штовхачів, втулок, шпинделів. Застосовується як заготівля при виробництві сортового і фасонного прокату.

Коло

КРУГ металлопрокат Затребуваний тип металопрокату. Випускається у вигляді прутків з круглим перетином методом гарячої і холодної прокатки. Використовується в якості заготовок при виробництві безшовних труб, втулок, деталей, валів, кріпильних виробів.

Швелер

ШВЕЛЛЕР металлопрокат Це один з видів фасонного прокату. У поперечному перерізі профіль має П-подібну форму. Виготовляється методом гарячої прокатки зі сталевих злитків або гнутий (має округлений кут) із сталевої штаби. Випускається кілька типів: з паралельним розташуванням полиць і з невеликим кутом між ними (не більше 10%).

Витримує високі поперечні, поздовжні навантаження. Використовується при спорудженні металоконструкцій, анкерних стовпів, для армування залізобетону, в машинобудуванні.

Двотавр або балка

БАЛКА ДВУТАВРОВАЯ Фасонний прокат з поперечним перерізом у формі букви «Н». Завдяки такому виду має високу жорсткість і несучу здатність при зниженні маси. Найчастіше використовується в будівництві при монтажі перекриттів, в якості опорних елементів. Зазвичай випускається з вуглецевої і низьколегованої сталі.

Лист

ЛИСТ ОЦИНКОВАННЫЙ Сталевий лист використовується для виготовлення елементів кузовів легкого, вантажного транспорту, спецтехніки, при виготовленні корпусів радіоелектронної апаратури, виробничого обладнання. Є основною для виготовлення інших видів листового металопрокату

За способом виробництва листи розподіляють на:

ЛИСТ ОЦИНКОВАНИЙ, ЛИСТ ГАРЯЧЕКАТАНИЙ, ЛИСТ ПРОСІЧНО-ВИТЯЖНИЙ, ЛИСТ ХОЛОДНОКАТАНИЙ